Český Ráj

27. září až 1. října 2017

status: uskutečněno

Poloha: 50.4928406N, 15.3249519E

kemp - Pension & Camping Český Ráj

Google.cz   Mapy.cz   WEB: https://www.pensionkneznice.cz/

 

    Krásný konec září (27. 9. – 1. 10.) jsme prožili v hezkém kempu Kněžnice v Českém Ráji. Díky počasí, které sliboval Sv. Petr a které také bez vady dodržel, se sjelo  celkem 17 klubových posádek a 3 hostující posádky. Program srazu byl předem naplánovaný a tak nedocházelo k velkým výpadkům v činnosti. Na svátek sv. Václava jsme rozdělili cyklopartu na 2 části. Jedna „sportovní“ jela po vlastní ose na horu Tábor 681 m. nad mořem. Druhá parta „invalidní“ jela tamtéž vlakem. Společně jsme dobře poobědovali ve stylové hospodě na Ploužnici. Cesta zpět pak vedla z kopce do obce Košov, kde jsme využili místní hospodu k občerstvení. Potom už jsme „letěli“ z kopce téměř až do kempu. Večer jsme zakončili táborákem s opékáním různých potravin, avšak převážně buřtů.
    Druhý den, opět za překrásného počasí jsme téměř všichni odjeli s cílem navštívit dominantu Českého Ráje Hrad Trosky. Pokochali se krásnými panoramaty a výhledy a poobědvali v místní restauraci pod hradem. Zpět nás vedla cesta víceméně po rovině do obce Libuň. Tam jsme opět využili místní hospodu k malému občerstvení. Uchvátil nás vedoucí, který si nic nepamatoval a jeho krásná manželka, která bohužel čepovala pivo a tím byla k vidění pouze v interiéru. Měli si to otočit. Večer jsme trávili v kempové hospodě při družné zábavě.
    Třetí den byl v plánu  opět, jak jinak, cyklovýlet tentokrát do městečka Železnice. Tam jsme prožili zajímavou atrakci. To když jsme každý v jedné cukrárně koupili zákusky a v jiné kavárně je u kafe snědli. Dále jsme navštívili proslulou věznici ve Valdicích a pokračovali do Jičína valdštejnskou alejí. V Jičíně městě pohádky jsme se každý různě občerstvili, prohlédli s známé valdštejnské náměstí, potkali pravou cikánskou svatbu a vydali se vstříc kopečkům k lesu Řáholci za Rumcajsem, Mankou a Cipískem. Poté většina skončila v hospodě v Libuni, kde kromě krásné vedoucí holdovala pivu Holba.
Večer byl zažehnut táborák na rozloučenou a zbytek večera stráven v místní hospodě v družné zábavě. V neděli pak jako vždy bohužel loučení a to jak s kamarády, tak s krásným počasím a odjezd domů.

Zapsali Brdičkovi