Křemešník

13. až 15. května 2016

status: dojednáno

Poloha: 49.4189986N, 15.3620006E

Google mapy

Mapy

Veřejné tábořiště Vyskytná

    Ahoj

    Cílem májového srazu ve dnech 13. – 15.května 2016 bylo tábořiště Vyskytná pod horou Křemešník poblíž Pelhřimova. Postupně dorazilo 5 posádek klubových a 2 posádky hostující, které ocenily polohu tábořiště daleko od obydlí, blízkost přírodního koupaliště s průzračnou vodou, nové sociálky s teplou vodou i v umyvadlech a nádhernou okolní přírodu. Všechny nás překvapila vstřícnost majitele tábořiště, který nám pro případ špatného počasí zpřístupnil i dosud zavřený stánek sloužící v sezóně jako prodejna občerstvení, ve sprchách zdarma vysypal dvě hrstě žetonů na teplou vodu, popřál nám hezký víkend a zase odjel. Zůstali jsme tam tedy uprostřed krásné přírody sami a nerušeni. Následovat táboráček, opékání buřtů, pivko a spinkání.
    V sobotu nás sluníčko vytáhlo z bydlíků a v obvyklý čas jsme se pustili do stoupání na horu Křemešník. Kopec nebyl tak dramatický, jak se očekávalo a tak jsme za hodinku dosáhli vrcholu, který je známým poutním místem. Zde jsme měli možnost spatřit ve světě unikátní a nádherný trojstranný oltář v moc pěkném kostele Nejsvětější trojice, o kterém nám poutavě vyprávěla slečna průvodkyně, na nádvoří jsme obdivovali nápadité sluneční hodiny mající podobu atomu, nakoukli přes plot na Větrný zámek a obhlédli krajinu z místní rozhledny. Pochutnali jsme si na dobrém obědě, u kterého nechyběla legrace, a vydali se na další cykloputování. Cestou jsme opět za všeobecného veselí podstoupili svépomocí dvě ozdravné kůry a to u Zázračné studánky a u Stříbrné studánky. Takto povzbuzeni jsme se malou oklikou vrátili do tábořiště, kde členové srazu připravili improvizované pohoštění k večernímu veselému posezení.
    Úkolem nedělního dopoledne bylo nalézt ukrytou kešku. Zadané GPS souřadnice nás zavedly na druhou stranu koupaliště, kde byla keška objevena. Kolem poledne jsme předali tábořiště majiteli, každá posádka zaplatila za celý pobyt neuvěřitelných 230 Kč !!!! a těšíce se na další sraz, odjeli každý domů.

Jirka