Loděnice

5. až 8. května 2017

status: uskutečněno

Poloha: 50°0'41.502"N, 14°9'1.117"E

kemp Valek

Google.cz   Mapy.cz   WEB: kemp Valek

 

            Od 5. Do 8.května jsme strávili 2. prodloužený víkend v kempu VALEK Chrustenice u Loděnic.  Do večera se setkalo 11 posádek a než jsme šli spát, moc příjemně jsme si pokecali v místní restauraci.

            Do slunečného sobotního dopoledne vyjelo 16 cyklistů a po třech kilometrech přišlo dosti velké, tříkilometrové stoupání. To se zvládlo a po jednokilometrové jízdě jsme dojeli do Solvayových lomů. Po počátečních zmatcích v tramvaji coby kasa, se nastoupilo do uhelných vozíku, předělaných na osobní a vyrazilo se na okružní projížďku po lomu a následovala pak zajímavě komentovaná prohlídka důlního vybavení. Po půldruhé hodině se už sedělo v hospůdce „U Krobiána“ kde nám podávali vynikající jídla. Po jídle jsme si ve Svatém Janu pod Skalou prohlédli jeskyni Sv. Ivana i po něm pojmenovaný, údajně léčivý pramen. No a už jen dojet do kempu, najelo se 20km.  Sobotní prosluněné odpoledne se strávilo u našich bydlíků, večer se opekli buřtíky a zbytek večera jsme strávili v kempové hospůdce.

            Nedělní ráno, úderem desáté a my opět v sedlech byciklů a taky v autech a jelo se na prohlídku Chrustenické, železnorudné šachty. Byla to superprohlídka okořeněná poutavým vyprávěním průvodcem. Po prohlídce se naše skupina rozdělila, jedni se vrátili do kempu a druhá, třináctičlenná skupina cyklistů vyrazila lesní cestou na rozhlednu Lhotka u Berouna. Na té jsme byli odměněni krásným pohledem do kraje a odtud na oběd v obci Železná a potom už jen také do kempu, ujeto jen 15km. Při slunečním odpoledni nás navštívili bývalí členové klubu, pěkně jsme si popovídali, zavzpomínali a nakonec s námi zůstali přes noc.

            V neděli už jen probíhali přípravy na odjezd domů, bylo nám fajn.

Miloš