Strážov

28. dubna až 1. května 2017

status: uskutečněno

Poloha: 49°17'49.011"N, 13°14'1.220"E

kemp u Moniky

Google.cz   Mapy.cz   WEB: u Moniky

 

    Prvomájový sraz uspořádal náš Klub ve dnech 28. dubna až 1. května 2017. 11 posádek se sjelo do šumavského Stožce. V pátek nás uvítalo ledové a velmi deštivé počasí. Díky provozovatelům kempu jsme ale mohli strávit příjemný večer v uzavřené klubovně.
    V sobotu jsme vyrazili na cyklovýlet. V Janovicích nad Úhlavou jsme nasedli s koly na vlak, projeli  pátý nejdelší železniční tunel v Česku (1747 m, otevřen v roce 1876)  a vystoupili na Špičáku. Už na nás čekal pan hoteliér v Kolibříku, kde pro nás připravili chutný oběd. Pak jsme se vyplazili na špičácké sedlo a odtud jen sjížděli hamerskou cestou pořád z kopce. Po skoro 40 kilometrech jsme dorazili do kempu. Počasí se změnilo, Šumava nám ukázala svou slunnou tvář, oteplilo se. Večer jsme přesto strávili opět v klubovně.
    Neděle nás uvítala sluníčkem. V programu byl výlet na zámek a hrad Klenová, kde nám pan průvodce pověděl něco o historii, prošli jsme vyhlídkovou trasu a pokochali se výhledy do kraje. Cyklisté i motoristé se pak sešli v restauraci Jelenka v Janovicích. Ochutnali jsme českou kuchyni a posilněni se rozdělili do několika skupin. Pro kolaře to znamenalo buď 8kilometrový návrat do kempu nebo okružní cestu do kempu přes Nýrsko. Večer jsme rozdělali oheň a upekli buřtíky pod improvizovanou májkou.
    Vrcholem víkendu byla pondělní prvomájová akce. Všichni členové klubu se zúčastnili průvodu. Za doprovodu Brďovy harmoniky jsme prošli s májovými ratolestmi kolem bazénu a zastavili se před tribunou, kde nás uvítal soudruh Fidel s krátkým projevem. Byl doprovázený ozbrojenou eskortou s dřevěnými samopaly a raketami a my jsme toho tudíž pro smích moc neslyšeli. Následovala budovatelská báseň a provolávání hesel. Sluníčko se na nás smálo, nálada byla výborná, moc jsme si to užili. Odpoledne se udělalo počasí téměř letní, došlo i na opalování. Domů jsme tudíž odjížděli jen neradi.

Jindra a Milan