Velikonoce 2016

25. až 28. března 2016

status: uskutečněno

Poloha:   Country camp Hluboké Mašůvky u Znojma 

GPS 48°55'11.8"N 16°01'33.1"E

Velikonoční sraz KKPRAHA ve dnech 24.3.-28.3.2016 v Country Campu Hluboké Mašůvky.

 

Ačkoliv jarní počasí bylo hodně proměnlivé, sjelo se během Zeleného čtvrtka a Velkého pátku 15 posádek KK Praha, 3 rodiny ubytovány, 16 posádek z přátelských klubů = 67 dospělých, 6 dětí.

 

Na Bílou sobotu ráno cyklovýlet i skupinka pěších směřovali na exkurzi nejprve do Mlynářského muzea v Plenkovicích,vzdáleného 2 km od kempu.

Po zajímavém vyprávění majitele zrestaurovaného Havlínova mlýna a prohlídce exponátů, pokračovali pěší zpět do kempu. Cestou obdivovali stráň, posetou nádhernými, modře kvetoucími podléškami.

Cyklisté pokračovali dále, po dobrodružné okružní trase celkem 35 km dlouhé, přes hory a doly. Se zastávkou na hrázi kamenné staré přehrady (z r.1897) na řece Jevišovce a následně spočinuli v historické restauraci SÝPKA JEVIŠOVICE ochutnat velikonoční speciality této kuchyně, pak už zpět do 10 km vzdáleného kempu.

 

Chladné velikonoční večery jsme všichni společně prožívali v družné zábavě, v útulné kempové společenské místnosti nebo v hospůdce u kostela, při popíjení Zeleného piva STAROBRNO 13°.

 

Ráno Květné neděle se vylouplo do jarního sluníčka a přispělo k dobré náladě při hodovačce, kterou

rozveselil na harmoniku hrající náš kamarád Karel,také zvuky řehtaček, houf maškar a ochutnávka nádivek a různých jiných dobrot k zakousnutí - sladkých, slaných i tekutých, připravených na stolečku každého bydlíka.

Největší a nejbohatší pomlázku však vyhodovala naše malá drobotina. Bezkonkurenční, nádherně nazdobené perníčky naší členky Lidušky si s velkou rychlostí rozebrali hlavně dospělí.

 

Nedělní slunné odpoledne lákalo k posezení a vozová hradba z křesílek a stolků dopřála prožít společné chvilky všem účastníkům srazu. Zavzpomínali jsme na starší členy klubu, kteří se letos nemohli zúčastnit a připili jim na zdravíčko. Předalo se i několik diplomů – za nejlepší nádivku, malým koledníčkům za básničky a také nejvzdálenějším účastníkům.

 

I v naplánovém programu se našly volné chvíle a mnozí karavanisté během těchto čtyř svátečních dnů navštívili město Znojmo, termální lázně v Laa Thua, prohlédli si Poutní místo v Hlubokých Mašůvkách s kostelem, Lurdskou jeskyní, Křížovou a Mariánskou cestou a Památník padlých.

 

Nedaleké letiště přilákalo také na nedělní Letecký den naše karavanisty, podívat se na rádiem řízené modely letadýlek.

 

Celé několika denní jarní setkání karavanistů, navzdory nestálému počasí, bylo velmi družné, přátelské a veselé.

 I když pro nás dva, jako organizátorskou posádku nebyl sraz moc radostný, vzhledem k nečekaným nepříjemným událostem, které nás během něho potkaly.Díky všem za podporu.

 

Pondělní BOŽÍ HOD už byl rozlučkový a velká pochvala a vřelé díky od všech jednotlivců, za zorganizování a za společné , pěkně prožité SVÁTKY JARA, to nám bylo největší odměnou.

 

V Žebráku 30.března 2016 zapsal Vladimír Chomát