Zrcadlová Koza

17. až 19. června 2016

status: uskutečněno

Poloha: 50°36'8.885"N 15°10'57.850"E

kemp u Zrcadlové Kozy

Google.cz   Mapy.cz   WEB: www.zrcadlovakoza.cz

 

Zrcadlová Koza 2016

V pátek 17. 6. 2016 nás přivítalo tábořiště na břehu řeky Jizery nedaleko Turnova. Na posekané a trošku mokré louce se soustředilo postupně 5 klubových posádek a 2 posádky hostující. Večer proběhl v pohodě při konzumaci svijanského zrzavého moku.

V sobotu se za pokřiku „Na Bělehrad“ přihnal na invalidním vozíku člen klubu Karel Hnilička doprovázen oddanou manželkou Líbou. Ubytování našli v chatce. To už jsme nasedali na bicykly s plánem projet hezkou novou cyklostezku podél řeky Jizery na Malou Skálu. V cíli jsme dobře a chutně poobědvali ve vyhlášeném statku U Boučků a jinou trasou se vrátili zpět na poměrně drahé tábořiště. Den jsme zakončili opékáním buřtů na ohýnku.

V neděli jsme se přesunuli vlakem opět na Malou Skálu, kde jsme měli připravené kánoe a jeden raft. Ukázalo se, že sestavení posádek do lodí je dost závažný logistický problém, ale nakonec všechny lodě odvážně vypluly vstříc jedinému jezu. Ten zdárně překonaly, jen raft trošičku váznul. Jeho posádka si obětavě pomohla z nejhoršího a potom nás všechny čekaly jen samé jistoty a pozitiva. Počasí vyšlo na jedničku, první kapky se objevily, až jsme měli všichni sbalíno. Takže ve stručnosti zhodnocení pestrého víkendu: slunce, voda, kola, lodě, ženy, děti, pivo. Zpěv naštěstí chyběl.

Jirka