Ve dnech 4.-8. 2012 května jsme pořádali sraz v kempu Pilák u Žďáru nad Sázavou. Přestože předpovědi počasí nevěštily nic pěkného, opak byl pravdou. Přijelo 13 posádek a už v sobotu byl první cyklovejšlap, jehož cílem byl mimo jiné šlakhamr Brďičkův mlýn. Po průjezdu Žďárem a zastávkou u sochy Hamroně jsme ke šlakhamru dorazili a absolvovali prohlídku spolu s ukázkou jak to všechno funguje. Poté jsme pokračovali  do malebné vesničky Sázava a drsným stoupáním jsme dojeli k rozhledně Rosička. Jízda z kopečka už byla v poho a tak se líbila, ujeto 32 km, počasí přálo, ještě jsme stihli upéct buřtíky a dobrou noc nám přišel popřát pořádný slejvák i s kroupama.
         V neděli jsme vyjeli směr Dářko, v obci Polnička si zavzpomínali na doby mládí   v areálu plném atrakcí nejen pro děti. Po přejezdu hráze Velkého Dářka jsme pokračovali do vesničky Škrdlovice na oběd a pak přes Karlov a Radostín do Račína. Tam, u rybníčku před kterým se vyhřívá Olšiakův Rak, jsme návštěvu zadokumentovali a vraceli se zpět do Žďáru na výstavu železničních modelů a tam jsme po ujetí cca 40 km dorazili. Na panelu modelové železnice jsme nacházeli i místa která jsme navštívili v minulých dnech.  Po návratu do kempu proběhla „diskrétní“ oslava narozenin dvou členů klubu. U ohně se blýskl kulinářským kumštem  náš kolega, který ugriloval co se dalo.  Trošínku jsme mu od toho pomohli, vůně grilovaného se linula celým kempem).  Deštík nás pak zahnal pod střechu  kde jsme si z lavic vytvořili minihospůdku a tak se pokračovalo, při tom se jedlo, zpívalo a hrálo do noci.
         No, bylo tu pondělí a v plánu Hamerský okruh v délce asi 15 km. Hned po startu u sochy Mamlase zakufroval pořadatel srazu a nedaje na četná upozornění, vydal se nesprávným směrem, peloton pak dovedl k již známé soše Hamroně, aby zde vyslechl polohlasné komentáře k vývoji první etapy.  Přes Hamry n.Sázavou jsme dojeli do Šlakhamrů na „Konec Světa“ a odtud  po výšlapu přes Peperek jsme se dostali k vápencovým jezírkům a odtud na oběd do restaurace Tálský mlýn a do kempu.  Přes několikero dělení se do menších skupin, jsme se nakonec téměř všichni sešli v blízké hospůdce, důvod byl nabíledni, žízeň a hlad. Zbytek dne proběhl již v klidu, ujeli jsme deklarovaných asi 15 km.
         Den poslední byl již ve volném stylu, podívali jsme se na baziliku sv.Jana Nepomuckého na Zelené Hoře, zámek i na památky ve městě no a v odpoledních hodinách jsme se chystali k domovu.   Sraz se vydařil, počasí bylo za jedna a ta naše parta jako vždy také. Rovněž nezapomenutelný byl i správce kempu, pan Měšťan.