PONÁRODNÍ SRAZ  našeho klubu , který proběhl 12.9.-14.9.2014   v Týnci nad  Labem v kempu MARINA byl  posledním zakončením 42.Národního srazu v Berouně .  Páteční deštivé počasí mnoho dobré nálady nevzbuzovalo, večer už byl příznivější a sobota úplně bez mráčku.  V pátek  přijeli nejen pozvaní  2 hosté, kteří se pracovně zapojili o 42. Národním srazu , ale i 17 posádek našeho klubu. 2 posádky patřící do týmu pořadatelů se omluvily z rodinných důvodů.

Sobotní pěkné počasí již ničím nebránilo naplnění plánovaného programu : soukromé muzeum, cyklovýlet, grilování a konzumace kýty , projížďka po Labi , večerní taneček s COUNTRY hudbou v příjemném prostředí,  pěkný ohňostroj a neplánovaně i půlnoční promítání . Dopolední sobotní návštěva soukromého muzea p.Fuksy ve Vinařicích byla majitelem určena po hodině a 10 osobách, jedna skupina již prohlídku absolvovala v pátek večer. Muzeum veteránů, orchestrionů a dřevořezby/jeho manželka/ je výsledkem 40- leté sběratelské vášně .  Vzornou čistotou , perfektním stavem exponátů , předvedením funkčnosti a zasvěceným výkladem o každém kousku své sbírky nadchl všechny návštěvníky  a otázky nebraly konce. Odpoledne proběhla krátká schůzka  hodnotící 42.NS s předáním děkovných diplomů . Večer nás pak kromě  zábavy , veselých tanečků a ohňostroje , pobavily i naše děcka , když se dobrovolně a  s velkou energií  po celý večer ujaly pivní obsluhy a vyprovokovaly pak i půlnoční promítání na kempovém plátně z průběhu 42.NS.

Nedělní deštivé dopoledne zamezilo cyklovýletu, ale zase bylo více času na povídání pod deštníky u hospůdky a všichni jsme se rozjížděli až  v odpoledních hodinách. PONÁRODNÍ SRAZ byl poděkováním všem  pořadatelům , kteří svůj volný čas  i svou dovolenou věnovali  přípravě a práci v průběhu NS. Pro nás všechny to bylo velmi zátěžové období pracovně i psychicky. Můžeme však s radostí  říci, že tuhle výzvu jsme si  nenechali uniknout  a klubovou  povinnost konání Národního srazu tím máme na dlouhá léta splněnou a hlavně na jedničku. My se tlustou čárou loučíme s jednou náročnou etapou v dlouhé historii našeho života  v KK PRAHA.  A život běží dál...........

Vláďa a Vendula Chomátovi