Velikonoční sraz

3. - 6. dubna 2015

status: proběhl

poloha: 50°19'45.964"N 15°37'41.826"E

Google.cz

Mapy.cz

WEB

 

Zpráva z Velikonočního srazu 2015

    Krásné slunné a útulné prostředí Autokempu Milovice u Hořic poskytlo o letošních velikonočních svátcích útočiště a zázemí 10-ti posádkám Kemp Klubu Praha, kteří si užili slunečného a bezvětrného víkendu v přátelské partě při cyklovýletech i při posezení u ohně.
Večery pak trávili společně ve vyhřáté společenské místnosti při vzpomínkách na srazy minulé. Pořadatel srazu připravil dva cyklovýlety a několik tipů pro necyklisty.

    Sobotní cyklovýlet vedl vesměs rovinatým terénem po místních komunikacích s minimálním provozem do cílového místa „tam u Králového Hradce lítaly tam koule prudce“ s prohlídkou nového muzea války 1866, výstupem na rozhlednu s nádhernými výhledy po okolí.

    Druhý cyklovýlet v neděli po pomlázce pak vedl do nedalekých Hořic, města kamenné krásy, kde účastníci zhlédli desítky uměleckých sochařských prací a také se něco dověděli z historie města a okolí.

    O velikonočním pondělí se  uskutečnil přesun do nedalekého Kuksu. Hlavní cíl prohlídka Špitálu a sídla hraběte F.A.Šporka nedávno za 460 mil. korun překrásně  zrestaurované bylo příjemnou kulturní tečkou za vydařeným srazem .  

Ve Dvoře Králové 7.4.2015 zapsal Karel Brdička