Hradišťský vrch

Pátek 26. 6 - neděle 28. 6. 2015.

Status:  uskutečněno

Místo:   Konstantinovy Lázně -  Hradišťský vrch  - lom, jezírko.

 

    V termínu od 26. do 28. června 2015 se sešlo 5 posádek u jezírka na Hradišťském vrchu u Konstantinových lázní.  Jezírko nás nadchlo, je hluboké až 13 metrů, průzračnost vody je 4 metry, teplota byla přes 20 stupňů, což nám bohatě na koupání stačilo. Kempovali jsme sami v bývalém lomu, a tak jsme si mohli plně vychutnat večerní přírodu, zvlášť když v ní voněly na táboráku upečené buřty.
    V sobotu jsme vyrazili na cyklovýlet ke zřícenině hradu Krasíkov a k památníku selských bouří z roku 1680 na Ovčím vrchu. Dalším bodem programu byla návštěva Západočeského spisovatele Josefa Kejhy, který nám poutavě vyprávěl o historii oblasti. Odpoledne jsme zakončili občerstvením v zámecké restauraci v Bezdružicích. Zámek se v současné době opravuje a zatím je zpřístupněna jen zahrada a restaurace. Při návratu k bydlíkům jsme neopomněli ochutnat Prusíkův pramen v Konstantinových Lázních.
    V neděli jsme se zajeli ještě s koly podívat na nedaleko malebnou zříceninu hradu Gutštejn. Nachází se na ostrohu nad říčkou Hadovka, která se později vlévá do Úterského potoka.
    Domů se nám nechtělo, takže někteří z nás si pobyt prodloužili ještě o několik dalších dnů.

Jindra a Milan