Pohádka - Bělá pod Bezdězem

22. až 24. května 2015

status: uskutečněno

Poloha: 50°30’35.697″N, 14°47’35.059″E

Chatová osada Pohádka Bělá pod Bezdězem

Google.cz   Mapy.cz   WEB: www.osadapohadka.cz

    Sraz v Bělé pod Bezdězem se konal ve veselé a přátelské atmosféře, za přítomnosti 16. posádek, z toho jedna hostující, na chatové osadě Pohádka. K dobré pohodě přispělo i dobré počasí, ze kterého jsme měli dosti obav, ale nakonec nám vše přálo a se siluetou hradu Bezděz na obzoru jsme prožili příjemný víkend.

    V pátek probíhalo seskupení, posezení u ohníčku s opékáním buřtů, a poté posezení ve vyhřáté klubovně.

    V sobotu jsme museli brzo vstávat, neboť již v 9 hodin nám začínala prohlídka místní sklárny s prohlídkou hotových výrobků, která se všem líbila. Poté jsme se přesunuli do prostor místního zámku, kde byla prohlídka sklepení (černé kuchyně), kaple a také muzea. Při přesunu k prohlídce historického opevnění města (Česká brána) jsme si prohlédli renovovaný městský park. A pak již byl oběd v jídelně paní Musilové, který nás velmi dobře nasytil, a její výborné koláče pak uspokojily. Bočními uličkami a také hezkou krajinou jsme přejeli do tzv. Ráthova areálu. Prohlédli jsme si nový kemp, hotel a jízdou po in-line dráze dojeli k rozhledně, na kterou někteří z nás vystoupali a prohlédli si okolí. A potom začal cyklovýlet, s občerstvením v cyklokiosku Šantán, k Valdštejnským Granátníkům, umístěným uprostřed krásného lesa. Lesní cestou a po silnici jsme se vrátili na Horku do Bělé pod Bezdězem k pomníku K.H.Máchy,  kde jsme si udělali společné foto.  A pak už návrat do chatové osady, kde nás čekala ochutnávka zabíjačkových specialit i dobré občerstvení. Večer jsme opět společně poseděli u stolků u našich miláčků a také ve vyhřáté klubovně.

    V neděli jsme si trochu déle pospali a v 10.30 jsme se i s dětmi vyrazily podívat k panu D. Vackovi na koníčky. Viděli jsme snad všechny druhy koní, včetně malého hříběte a slavného vítěze Velké pardubické RockenRolla. Na zpáteční cestě jsme opět poobědvali u p. Musilové, kde nám velmi chutnalo (někteří dojídali zabíjačku). Odpoledním posezením a odpočinkem jsme ukončili společný víkend, a pomalu jsme se rozjížděli do svých domovů.

    Závěrem je třeba poděkovat majiteli chatové osady panu J. Abrahámovi za decentní přístup k našemu ubytování, a všem zúčastněným posádkám za veselou náladu.

Moc se nám sraz líbil, děkujeme Slávek a Lída Rajtrovi.